Наприкінці минулого року в Державному агентстві лісових ресурсів України презентували нову форму для працівників державної лісової охорони — для щоденного носіння, чого раніше не було, — інформує сайт Черкаського облуправління лісового та мисливського господарства.
Нову форму затвердили єдиного зразка: вона однотонна, кольору оливи (темно-зелена), складається із зимового, демісезонного та літнього костюмів. Зразки кожного елементу одягу — від взуття до головних уборів — теж затверджено.
— Це робоча нова форма, яка буде використовуватися працівниками при використанні своїх службових обов’язків. Зразки вже готові, ми їх узгоджували з представниками обласних управлінь: враховували їхні думки, аби ця форма була зручною у носінні, використанні в різних погодних умовах — у дощ, сніг, спеку, тому що лісівники працюють щодня. Раніше такої форми не було. Зразки костюмів для парадного та повсякденного носіння не скасовані. Тобто на різних подіях — засіданнях колегії, урочистих заходах — такий одяг і надалі буде використовуватися, — розповів начальник Відділу охорони і захисту лісів Державного агентства лісових ресурсів України Ігор Будзінський. — Необхідність затвердження нових зразків форменого одягу для працівників державної лісової охорони виникла і в тому, що на сьогодні наше суспільство дуже мілітаризоване: в країні продається дуже багато різного камуфльованого одягу на ринках, у магазинах тощо. При цьому в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» прописано, що заборонено носити форму, яку використовують Збройні Сили України. Сьогодні військову форму можна побачити на рибалках, мисливцях, будь-яких категоріях населення. Й у лісі можна було зустріти працівників державної лісової охорони одягнутих у різні зразки військової форми, яку можна було придбати на ринках. Часто на рукавах були емблеми Німеччини, Англії, навіть траплялися РФ. Тобто ходив хто в чому міг, це нічим не регламентувалося. Також ми вирішили відійти від камуфляжу, бо у нас були деякі застороги в Донецькій і Луганській областях — у зоні проведення ООС та «сірій» зоні. Там працівники державної лісової охорони мали застереження від військових, аби вони припинили одягати камуфльований одяг, тому що по них можуть відкрити вогонь на ураження: невідомо, хто ж це ходить — працівник лісництва чи диверсійна група. Тому від камуфльованого одягу ми відходимо.
До речі, перед Новим роком у першому читанні був прийнятий законопроект, у якому ідеться, що за носіння військового одягу або знаків розрізнення, які використовують військові, передбачена адміністративна відповідальність — навіть до вилучення одягу.
Як порахували в Держлісагентстві, в середньому набір із трьох комплектів коштуватиме 8–10 тисяч гривень — це приблизна ціна. Також затверджено терміни носіння форми для кожного елементу — від року до чотирьох.
Окрім того, наказом Держлісагентства не передбачено конкретної дати переходу на нову форму.
— Ми не могли написати конкретну дату, розуміючи, що сьогодні не всі підприємства мають достатньо коштів, аби забезпечити своїх працівників. Якщо у нас лісової охорони є близько 16 тисяч осіб, то навіть по 8 тисяч для кожного — це досить значна сума. Перехід буде поступовий — по мірі можливості підприємства і по мірі необхідності в сезон. В обов’язковому порядку в бухгалтерському обліку підприємства це буде відображатися, — наголосив Ігор Будзінський. — Парадна форма залишається — поки ми її не змінюємо, у свій час вона була погоджена з Міністерством оброни України (залишаються всі знаки розрізнення, погони).
Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Раптова смерть найдорожчої коханої людини
ДЗВІН © 2019 Усі авторські та суміжні права застережено. E-mail редакції: gazeta.dzvin@gmail.com