Під час робочого візиту до Одеси президент України Володимир Зеленський присвоїв почесні найменування 36-й окремій бригаді морської піхоти і Військово-морському ліцею, передислокованому у 2014 році із Севастополя до Одеси.
36-ій ОбрМП присвоєне ім’я контр-адмірала Михайла Білинського, а ліцею – віце-адмірала Володимира Безкоровайного, — повідомляє прес-служба Черкаської ОДА із посиланням на Радіо Свобода.
Бригаду сформували у 2015 році на базі кількох військових частин, виведених із окупованого Криму. Після доукомплектування та бойового злагодження бригада була переміщена у зону проведення військової операції в Донецькій та Луганській областях.Військово-морський ліцей у 2014 році був передислокований із Севастополя, де працював з 2009 року.
День флоту в Україні відзначають у першу неділю липня з 2015 року.
Як наголошує “Козацький край”, обидва адмірали народилися на території сучасної Черкаської області: Білинський – на Драбівщині, а Безкоровайний – в Умані.
Довідково: Михайло Білинський (1883 – 1921) – учасник Першої світової війни у складі імператорського флоту. З кінця 1917 році служив у секретаріаті морських справ Центральної Ради, з 28 квітня 1918 року – начальником Головної військово-морської господарчої управи Морського міністерства УНР (згодом – Української Держави).
В. о. міністра морських справ УНР (25 грудня 1918 – 24 квітня 1919), начальник дивізії морської піхоти (з 25 травня 1919). Начальник Морського Генерального штабу УНР (з 10 жовтня 1919), міністр внутрішніх справ УНР (з травня 1919 по жовтень 1920 і протягом 1921 року).
Взяв участь у Другому Зимовому поході Армії УНР. Під час важкого бою під с. Малі Міньки, нині Народицького району Житомирської області, 17 листопада 1921 року Волинська група повстанської армії потрапила в оточення кінноти 9-ї дивізії Григорія Котовського. Аби не потрапити в полон до червоних, Білинський випустив останню кулю з “браунінга” собі у скроню…
Уряд УНР в екзилі посмертно присвоїв Михайлу Білінському ранг контр-адмірала.
Володимир Безкоровайний (1944 – 2017) – віце-адмірал, кандидат військових наук, командувач Військово-морських сил України (1993 – 1996).
З 1962 по 1993 рік служив на радянському, згодом російському флоті. Закінчив Каспійське вище військово-морське командне училище ім. С. Кірова (1967), Вищі спеціальні ордена Леніна класи ВМФ (1974), Військово-морську академію ім. А. Гречка (1984), Військову академію Генерального штабу РФ (1993). Командував частинами атомних підводних човнів Північного флоту ВМФ СРСР.Після розпаду СРСР віце-адмірал Безкоровайний відмовився від високих посад на російському флоті й повернувся до України. На посаді командувача Військово-морських сил України доклав великих зусиль для їх розбудови, брав участь у розподілі Чорноморського флоту між Україною та Росією, організовував участь українських кораблів у міжнародних навчаннях. 1996 року як командувач Військово-морських сил призначений заступником міністра оборони України.
Звільнився з посади командувача, заявивши, що виконав програму розбудови Військово-морських сил незалежної України. З 1998 року перебував у відставці.
Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Please wait while you are being authenticated...
Рішення щодо вивезення негабаритного сміття у Черкасах планують скасувати на сесії міськради (Пряма мова)
Сільській раді с.Свидівок також слід прислухатись до думки жителів с.С ...
60% на опитуванні під час останнього голосування до ВР віддали свої го ...
У дружини, недалеко від Черкас, є спадок батьків - 1,6 га безцінного ч ...
Ми у "Дзвоні" теж вважаємо, що "плутанину" варто було виправити давно ...
Тоесть то что дивизия генерала Путейко осовободила Черкассы от фашисто ...
ДЗВІН © 2019 Усі авторські та суміжні права застережено. E-mail редакції: gazeta.dzvin@gmail.com