3 жовтня 2018 р. на сайті «Європейська правда» була опублікована стаття Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна «Більше ніж “угорська проблема”: як паспортний скандал відкрив паралельну реальність».
У статті Клімкін озвучив антиконституційні твердження, зокрема про те, що «в нас явно назріла необхідність у ґрунтовній дискусії з питання подвійного громадянства», що «Більше того, усі ми чудово розуміємо, що і в самій Україні десятки чи й сотні тисяч людей мають паспорти сусідніх країн. І це не тільки етнічні угорці. Гадаю, слід провести й дискусію щодо ставлення держави до цієї численної групи співвітчизників. Наголошу: дискусію не для того, щоб погіршити їхнє становище чи затаврувати їх як зрадників, а для того, щоб розумно розв’язати правову і не тільки колізію».
Чому представник конституційної президентської вертикалі Міністр Клімкін П.А. протиправно публічно заявляє про необхідність проведення політичної дискусії з питання подвійного громадянства в Україні. Можливо у такий спосіб влада вирішила прозондувати суспільство з цього вкрай делікатного питання? Адже ні для кого не секрет наявності кількох паспортів саме у наших можновладців, які вони оформляють про-запас.
Народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах Віктор Вовк таку діяльність Міністра закордонних справ України оцінює як таку, що суперечить Конституції України і законодавству України, та більше того взагалі не входить до сфери компетенції і політичної відповідальності Павла Клімкіна, як керівника центрального органу виконавчої влади.
По-перше, законодавством України повністю врегульовано та визначено питання єдиного громадянства в нашій державі. Тому жодної нібито «правової колізії» щодо питання подвійного громадянства в Україні, про яку помилково зазначається у статті Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А., відповідно до Конституції та законодавства України не існує.
По-друге, політична відповідальність Клімкіна П.А. як Міністра закордонних справ України не поширюється на питання формування і реалізації державної політики у сфері громадянства. Тому роблячи зазначені публічні заяви у пресі, Міністр закордонних справ України займається непрофільною політичною діяльністю, для здійснення якої він мав би звільнитися з займаної посади міністра.
Антиконституційні твердження та протиправні заяви міністра Клімкіна П.А. вже стали поганим прикладом і сигналом для інших державних службовців – посадових осіб МЗС України, зокрема Державного секретаря МЗС України Заяця А.І. та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Австрія Щерби О.В., які також протиправно висловились про підтримку політичних заяв міністра Клімкіна П.А. щодо необхідності проведення політичної дискусії з питання подвійного громадянства.
В-третє, важливо зазначити, що стаття 4 Конституції України, яка передбачає існування в Україні єдиного громадянства, відноситься до розділу І «Загальні засади» Конституції України, внесення змін в яку передбачає проведення всеукраїнського референдуму. Таким чином, міністр Клімкін П.А., фактично, протиправно ініціює конституційну дискусію, що передбачає проведення всеукраїнського референдуму.
В-четверте, антиконституційна і протиправна позиція міністра Клімкіна П.А. суперечить також позиції Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, який виступає за суворе дотримання і виконання норм Конституції України і чинних законів України щодо питання громадянства. На засіданні Комітету 7-8 листопада 2018 р. він ухвалив рішення звернутись до Кабінету Міністрів України з чіткими пропозиціями:
З аналогічними пропозиціями до Кабінету Міністрів України народний депутат Віктор Вовк звернувся у депутатському запиті до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.
Завантажити [645.50 KB]
У продовження боротьби з ідеєю подвійного громадянства в нашій державі Віктор Вовк також звернувся до Президента України Петра Порошенка щодо вищезазначених антиконституційних і протиправних заяв та пропозицій Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А. з питань подвійного громадянства.
Президенту парламентар запропонував надати офіційне роз’яснення щодо того, чи представляє публічна позиція Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А. щодо питання подвійного громадянства в Україні позицію Президента України. А також з огляду на публічні твердження, заяви і пропозиції Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А. щодо питання подвійного громадянства, що суперечать Конституції України та законодавству України та не входять до сфери компетенції і політичної відповідальності Міністра закордонних справ України, запропонував Президенту розглянути питання про відповідність Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А. займаній посаді та внести до Верховної Ради України подання про його звільнення з посади.
Отримані відповіді на питання порушені у звернені та запиті народного депутата Віктора Вовка стануть нічим іншим, як лакмусовим папірцем, що проявить реальне ставлення Президента України, Міністерства закордонних справ та Кабміну до подвійного громадянства.
В умовах сьогодення, коли виникає необхідність у надзвичайних заходах та запровадженні військового стану, вкрай нагальним і критично важливим є забезпечення дисципліни, суворого дотримання і виконання норм Конституції України та законодавства України з боку посадових осіб конституційної президентської вертикалі, зокрема Міністра закордонних справ України та дипломатичних службовців. Це відповідатиме справедливим суспільним очікуванням і вимогам! – зауважив Віктор Вовк.
Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Раптова смерть найдорожчої коханої людини
ДЗВІН © 2019 Усі авторські та суміжні права застережено. E-mail редакції: gazeta.dzvin@gmail.com